Kniha ktorá dokáže zaujať ...

Autor: Lucia Mizerová | 5.5.2013 o 11:22 | (upravené 8.5.2013 o 22:00) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  58x

Na svete je neúrekom kníh,preto je veľmi náročné zvoliť si tú,ktorá je pre nás niečim výnimočná.Myslím si,že každá kniha má niečo do seba ale len jedna z mála nás dokáže zaujať na toľko,že si ju prečítame behom jedného dňa.Knihy nám dávajú to čo by nám počítač alebo iný zdroj informácií nedal.Pocit pohody,oddychu a "vypadnutia" z reality.Len v knihách sa dokážeme odpútať od dnešnej doby a získavame nové sily na načerpanie nových informácií.

Dnes som si prečítala dosť zaujímavú ale zároveň pravdivú knihu.Jej názov je : Sedem tajomstiev k úspechu.Svojim výzorom možno na prvý pohľad neupúta,ale to čo sa v nej nachádza je na zamyslenie.Stojí za ten čas .Vrelo odporúčam.Nie je ani moc hrubá takže ju máte prečítanú behom pár hodín.Autor v nej odhaľuje tajomstvá k úspechu ,ktoré Vám môžu naozaj otvoriť oči.Ale teraz k veci.Prečo o nej píšem.Už dlhšiu dobu si prezerám knihy o sile  ktorá sa v človeku ukrýva.Človek dokáže všetko čo mu zíde na um,len sa musí snažiť ,nevzdávať sa a hlavne vytrvať v tom čo chce dosiahnuť.Každým dňom sme bližšie k úspechu a niekedy si to ani neuvedomujeme.Teraz k tým siedmym tajomstvám.Autor ich napísal jednou kratučkou vetou.Kedže o nich píšem,rada by som rozobrala tie tajomstvá a opísala by som ich tak,ako ich vnímam ja.

1.Včerajšok je preč. - Ľudia sa často zaoberajú minulosťou.Človek by sa mal odpútať od toho čo bolo včera a mal by nabrať nové sily do ďalších dní,ktoré ho čakajú.Žime najmä pre prítomnosť a nezaoberajme sa minulosťou ak to nie je potrebné.
2.Objímaj stromy a život! - Nevysvetlím Vám prečo je v tejto vete napísané práve "objímaj stromy" prídete na to ak si knihu vezmete do rúk a začnete si ju čítať.Objímaj život - sú to krásne dve slová.Znamenajú niečo podľa čoho by sa mal riadiť snáď každý.Mali by sme sa k svojmu životu správať čo najlepšie.Starať sa oň a vážiť si ho .Vychutnávať si počas neho to čo nás napĺňa šťastím.
3.Stanov si hodnotné ciele! - Určite každý z Vás má nejaké ciele ktoré chce dosiahnuť.Ciele nás dokážu posúvať vpred.Sú pre nás naozaj dôležité.Nemali by sme ich podceňovať.
4.Príležitosti sú na každom kroku. - Veľmi pravdivá veta.Príklad z knihy : Keď sa pozrieme na idúce autá.Čo vidíme? Možnosť voľby.Príležitostí ktoré nám ponúkajú obyčajné autá .Môžeme sa stať čímkoľvek budeme chcieť.Predavačom áut,opravárom áut,atd. Je to len uvedený príklad.Azda každý chápe čo to znamená.Príležitostí je veľa.Treba si len stanoviť cieľ a vydať sa za tým po čom naozaj túžime.
5.Buď vytrvalý ! - Je pochopiteľné ,že nič nefunguje príliš rýchlo.Predsa aj ovocie a zelenina potrebujú nejaký čas na dozretie .Mohla by som človeka prirovnať k ovociu ? Myslím si ,že hej .Ak zasadíme "semienko úspechu" a budeme sa oň poctivo starať s láskou ,vyrastie nám ovocie ktoré sme si sami vypestovali.Človek potrebuje hlavne veriť v to,že nezlyhá.
6.Dôveruj v seba! - Ver si .Nepodceňuj sa .Nevzdávaj sa.Ak chceš niečo získať choď za tým a ver si aj keď zlyháš.Dôvera v seba je dôležitá,aj keď veľa ľudí podceňuje svoje sily.
7.Odpúšťaj iným aj sebe! Podotkla by som ,že predovšetkým by sme mali odpustiť sebe ,nech sme spravili čokoľvek.Potom máme tú moc odpúšťať iným a cítime sa pokojne a dobre.


Z tohto textu si nemusíte vziať žiadne ponaučenie.Ba dokonca si pomyslíte,že čítanie tohto článku bola strata času.Je to Váš názor ,ktorý Vám brať nemienim.Každopádne som rada,že ste sa na môj text aspoň jedným očkom mrkli a ďakujem Vám za Váš čas.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.


Už ste čítali?